Ez a bejegyzés a kezdőknek szól. Kezdő az, aki még nem fogott súlyzót, vagy aki még nem edzett tudatosan. Talán azok is tanulhatnak belőle, akik már benne vannak az iparban.
A kezdet kezdetén, mielőtt az ember komolyabban belefogna bárminemű edzésbe ,- és itt nem csak a testépítésről beszélek - meg kell határozni egy célt. Bármit úgy érdemes, úgy lehet kitartással csinálni, ha az ember szeme előtt ott lebeg egy cél. A testépítés sokféle célhoz segíthet hozzá, de ennek mindenképpen köze van a test formájának megváltoztatásához. Mivel a testépítés nem erősport, nem állóképességi sport, itt leszögezném, hogy aki minél gyorsabb akar lenni, lendületesebb, hajlékonyabb, illetve erősebb, de nem kíván nehezebb is lenni, az ne foglalkozzon testépítéssel.
A testépítés nem egyenlő a súlyzózással, ami egy tágabb fogalom. A testedzéssel meg végképp nem egyenlő. Sok ember erőért edz súlyokkal, ez természetesen lehetséges, de a testépítés nem erről szól. Ezt nem árt észben tartani. A haladás során persze lesz erőbeli, állóképességi fejlődés, de csak emiatt nem érdemes belevágni.
A megfelelő célhoz megfelelő módszer kell. Ha izomtömeget akarsz növelni, testépíts. Ha fogyni akarsz, fogyózz (diéta+edzés). Ha masszívan erős akarsz lenni, kezdj el erőemelést, vagy erősember sportokat. Ha gyors akarsz lenni, atletizálj, harcművészkedj. Ezeket vegyítheted is igény szerint. De hogyha szerinted bármilyen oknál fogva szükséged van a testépítésre, akkor olvasd el a második részt!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.